Sohbet etmek sosyalleştirir

Anasayfa > blog, Sohbet > Sohbet etmek sosyalleştirir

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere sohbet etmek insanlar üzerindeki etkisi ve sohbet odalarına olan bağımlılık hakkında biraz bilgiler vereceğim.  Sohbet etmek ne yönden insanları sosyalleştirir bunları anlatacağım.

 

Sohbet etmek

Sohbet etmek, insanların birbirleri arasında olan bağı ve insanlar arasında daha güçlü iletişim kurmamızı sağlayan en önemli eylemlerden bir tanesidir. Sohbet ederek dil, kültür, bakış açısı, düşünme gibi duyguların pekişmesi ve gelişmesine yardımcı olacak en önemli olaydır. Sohbet etmek için bir çok sebebiniz olabilir. Örneğin; mutsuzken girebilir kafanızı dağıtabilirsiniz veya biriyle dertleşmek istiyorsunuz ve çevrenizde bunu yapabileceğiniz kişilerin olmaması gibi bir çok karmaşık duygular içerisindeyken sohbet odalarına girip vakit geçirmeniz sizin için rahatlama hissine sahip olmanın en belirgin fırsatı. Sadece üzgün veya mutsuz olunca değil aksine mutluluğunuzu paylaşmak insanların üzüntülerini mutluluğa çevirmek içinde bir çok fırsatları sizlerle buluşturuyoruz. Farklı insanlarla tanışmak onlarla vakit geçirmek eğlenmek gibi duyguları bizim sayfamızda yaşayabilirsiniz. Oyun kanallarında mükemmel bir ortam sizleri bekliyor.

android_gingerbread_gtalk_nexus_s

Sohbet odaları bağımlılık yapmaz!

İrade insanların kendi özgürlüğüne sahip ama insanları hapsedildiğine inanılan çok hissi bir duygudur. Fakat irademizi kontrol etmek tamamen bizim elimizde olan bir şeydir. 10 yıl sigara içen bir insan “Ben artık sigarayı bırakamam çok uzun süredir içiyorum.” diyebiliyor ve bu yüzden bu cümle bilinç altına yerleşerek o insanın sigarayı bırakmasına engel oluyor. Halbuki o insan “Ben bu sigarayı bırakabilirim.” dedikten sonra zaten o sigarayı elbette bırakmak için ilk adımı atmış olmasıdır. Sohbet odaları da tamamen iradenize bağlı olarak gelişen bir sohbet sunucusudur. Ne kadar çok takılırsanız takılın illaki bırakmak için nedenleriniz olduğu sürece bırakırsınız. Sohbet odalarının güzelliğinden faydalanın zararlarından değil. Zararları olduğunu ben düşünmüyorum şahsen. 10 yıla aşkın bir süredir sohbet odalarında sohbet etmekteyim ve bir çok arkadaşlarım ile günlük hayatta görüştüm ve mükemmel ötesi duyguların sahibi oldum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun sanal alemde tanışıp gittiğim her ilde buluşup vakit geçirebileceğim bir arkadaşımın olduğunu giderek onlarla buluşup beraber vakit geçirme olanağına sahip oluyorum.

Ekleyen : - Tarih: 06 Aralık 2015 - 18:21 - Okunma Sayısı : 1.538 kez okundu
Google

BU KONUYA BENZER İÇERİKLEREDE BAKMAYI ASLA UNUTMAYINIZ?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimize Bakabilirsiniz Kelebek Sohbet Chat Ne Haberler Var?
Kameralı Sohbet Siteleri

Kameralı sohbet var mı?IRC Kelebek mIRC Sohbet

islami dini sohbet odalarıIRC Kelebek mIRC Sohbet

Mynet sohbet odalarıIRC Kelebek mIRC Sohbet

DİĞER YORUMLARA BAKARAK SİZDE BİR YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ?

Eğer Bu Konu Hakkında Yorum Yapmassan Gökyüzü Başına Çökecek :) Şimdi Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız


sohbet

KELEBEKCİ SİTE KATEGORİLERİ

Kelebekci Site içi Kategorilerimiz

KELEBEKCİ TOP 10 LİSTESİ

En Fazla Okunan Konu İçerikleri

POPÜLER OLAN 10 İÇERİK

En Çok Yorumlanan, En Popüler Olanlar.